Aktualności – Moduł umożliwia zamieszczanie aktualności. Można ustalać datę kiedy aktualność ma się pojawić na stronie, ustalać sposób prezentacji aktualności wraz z tzw. stronicowaniem, dzielić treść aktualności na treść krótką i długą. Tworząc aktualność można dodać przycisk „czytaj więcej” prowadzący do treści długiej, do dowolnej podstrony w serwisie lub do dowolnej strony zewnętrznej.
Cechy szczegółowe:
- Aktualności ułożone są w tabelę – w której występują pola: ID, nazwa, data publikacji,
- przycisk przeniesienia do archiwum lub data przeniesienia do archiwum, liczba wyświetleń, informacja czy aktualność jest opublikowana.
- Aktualności można sortować na liście rosnąco o malejąco po dowolnym z pól tabeli.
- Każde z pól posiada filtry – można zawęzić liczbę wyświetlanych aktualności podając dowolny ciąg znaków, który jest wyszukiwany w odpowiedniej kolumnie. Można dzięki temu dowolnie zawęzić listę wyświetlanych aktualności na podstawie dowolnego ciągów znaków w jednej lub wielu kolumnach.
- Istnieje również szybka wyszukiwarka pozwalająca wygodnie przeszukać (przefiltrować wyświetlenie aktualności zawierających w nazwie dowolny ciąg znaków).
- Lista aktualności jest podzielona na podstrony, z możliwością samodzielnego ustawienia liczby wyświetlanych aktualności na jednej stronie.
- Wszystkie operacje na aktualnościach są wykonywane bez przeładowania strony.
- Aktualności można przypisać do jednej lub większej liczby kategorii. Kategorie aktualności można podłączać do menu (wtedy wyświetlą się aktualności z wskazanej kategorii).
- Każda aktualność zawiera elementy podstawowe: tytuł, kategorię do której należy aktualność, treść krótką, podpis pod treścią krótką, znacznik, czy strona jest opublikowana, daty publikacji od ... do ... (aktualność jest automatycznie wyświetlona lub niezależnie od tego czy bieżąca data mieści się w przedziale widoczności aktualności (można zatem przygotowywać aktualności z datą
przyszłą, jak również ustawiać do kiedy aktualność ma być widoczna na stronie). - Każda aktualność ma opcje dodania przycisku „czytaj więcej”. Można ustawić do czego przycisk „czytaj więcej” ma prowadzić:
- do treści długiej (w tym przypadku automatycznie, bez przeładowania strony pojawiają się do edycji dodatkowe zakładki dotyczące aktualności:
- treść długa,
- fotografie,
- opcje fotografii,
- załączniki,
- filmy,
- mapa Google,
- SEO
- do podstrony wewnętrznej w serwisie – pojawia się wtedy bez przeładowania lista podstron w systemie – do wybrania. Jest to przydatna opcja w przypadku dodawania aktualności o treści, która już jest opisana w formie podstrony.
- Do zewnętrznego adresu – pojawia się wtedy miejsce do wpisana dowolnego adresu zewnętrznego URL
- Edytor dla treści (długiej i krótkiej) zawiera opcje identyczne jak dla edytor podstron.
 |
Zarządzania aktualnościami w sklepie
|
 |
Edycja treści aktualności |